OFF Festival také letos zamíchá mladou generaci s tou odcházející: Ride a Sun Kil Moon

Mark Kozelek (Sun Kil Moon) Mark Kozelek (Sun Kil Moon)

Polská tři jezera nedaleko našich východních hranic po léta stahují jedno jméno, které se zapsalo do historie alternativní kultury, vedle druhého, které se zapíše záhy. Také letos slibuje OFF Festival hudebním sběratelům tři dny výjimečných orgií.

Historii kytarového vábitelství a anglického shoegaze se bude katovický festival věnovat i letos. Po minulých ročnících s My Bloody Valentine anebo Slowdive završí hlukové stěny Ride, kteří se na scénu vrátili loni. Na OFF Festival se ale vrátí i mírně odlišně hlasitý Mark Kozelek se svým projektem Sun Kil Moon, jenž loni uchvátil nejeden světový server, a třebaže podle nás má to nejlepší už za sebou, lze se těšit na čerstvé představení na červen ohlášeného alba.

Čtěte také: Fenomén Mark Kozelek

Na OFF Festival roku 2015 dále dorazí Mick Harvey (někdejší člen The Birthday Party a The Bad Seeds), který už nevypráví příběhy Bratří Grimmů, ale přezpívává ještě působivější balady Serge Gainsbourga. Mezi mladými jmény pak vyčnívá především jedno: Young Fathers, výherci poslední Mercury Prize, jejichž živelný, zaříkávající hip hop nabídne kontrast k megalomanství dříve ohlášených Run The Jewels.

Ceny lístku se tradičně před těmito zprávami mírně zvýšily, a to na 240 zlotých. Další oznámená jména naleznete na stránkách festivalu.

OFF Festival, Katovice (PL) - Dolina Trzech Stawów, 7. – 9. 8. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.