Olomoucký PAF opět nabídne netradiční propojení hudby a obrazu. Zazáří Vessel

Olomoucký PAF opět nabídne netradiční propojení hudby a obrazu. Zazáří Vessel

Loňská Přehlídka animovaného filmu ve své koncertní části programu uhranula třeba Deanem Bluntem a ani letos nezůstane v ničem pozadu. Hudební sekce tradičního, v pořadí již čtrnáctého ročníku olomouckého audiovizuálního festivalu v první vlně oznámených tasí jména Vessel, TCF či Lotic.

Vessel je mladý britský producent, uhrančivý zvukový inženýr, který ve svých elektronických kompozicích přináší drásavost i něhu chladných industriálních smyček. Na PAFu spojí své síly s portugalským experimentálním filmařem Pedro Maiou, který se v posledních letech věnuje převážně konceptu live cinema, při němž vytváří filmové obrazy v reálném čase v interakci s živou hudbou. V minulosti spolupracoval vedle Vessela třeba i s Panda Bear, Fenneszem, Demdike Stare či Andy Stottem.

Pod pseudonymem TFC se schovává Nor Lars Holdhus, bezprecedentní hledač, který vizuálně i hudebně zpracovává svět kódů a počítačových algoritmů do futuristického zvukového vizionářství.

Třetí do party, naturalizovaný Berlíňan Lotic pak platí za další zjev současné elektronické scény. Jeho set plný dráždivé, provokativní elektroniky balancující na hraně chaosu a řádu, uši trýznící ostré mozaiky a „nabourávající rigidní zvukové i sexuální stereotypy“ se naživo protne se site-specific instalací výtvarníka Michala Pustějovského.

Klíčovými programovými sekcemi letošního PAFu s podtitulem Co je animace?, který byl uveden v září na svém bienále, jsou Divoká šedesátá a Animace animace. První zmiňovaná sekce se zaměří na seznamování s jednou z klíčových vývojových etap české animace a ilustrace, druhá pak na nejnovější poznatky v oblasti historie animovaného filmu a tendence současné experimentální animace. Více se dozvíte na oficiálních stránkách.

PAF: Co je animace?, Olomouc – různá místa, 3.–6. 12. 15 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.