Open-call, výstavy, pouliční festival. Neznáme hranice, hlásá Žižkovská noc

Žižkovská Noc 2019 Žižkovská Noc 2019 ŽN

Městský festival Žižkovská noc zprostředkuje kulturu po celý rok. „Pod hlavičkou ŽN365 chystáme výstavy, historické exkurze (nejen) po Žižkově, ale třeba i festival buskingu, přednášky a další akce se společenským přesahem,” říkají pořadatelé pražského festivalu. „Neznáme hranice“ zní motto akce, která již dávno přerostla svou čtvrť a která vždy akcentovala i sociální rozměr svého působení.

ŽN365 průběžně přinese akce jak pro příznivce kultury, tak třeba místní obyvatele. Zacílení těchto aktivit vystihuje podcast ŽN Vysílač, který se soustředěně věnuje sociálním otázkám a v uplynulých epizodách se zabýval bezdomovectvím či nerovné dělbě domácích prací.

Osoba 270 PozorUmění nově zastřešuje výtvarný program. „První vlaštovkou sekce je venkovní výstava fotografa Nikolase Šilara, kterou bude možné od poloviny května zhlédnout na zdech aktuálně rekonstruovaného Žižkostela,” říkají pořadatelé k výstavnímu plánu, který bude probíhat v galerijních a netradičních prostorech.

Desátý ročník festivalu Žižkovská noc bude mimo jiné soustředěn na představení lokálních scén z jiných měst (Karlovy Vary či Nový Bor). Ve stejném termínu jako ŽN by měl proběhnout Žižkov busking fest – pouliční, a tedy volně přístupná přehlídka talentovaných hudebníků, od které si pořadatelé ŽN slibují oživení každodenního života ve čtvrti.

Přečtěte si rozhovor s pořadateli, který přibližuje zákulisí posledního ročníku.

Literární Open Call: Poločas rozpadu/ Half-life, přihlášky do 30. 6. 21
Žižkovská noc, Praha – různá místa, 28.–30. 10. 21
Žižkov busking fest, Praha – různá místa, 28.–30. 10. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.