Oren Ambarchi dnes vystoupí v Brně, zítra v Bratislavě

Po dvou letech se do Česka navrátí Oren Ambarchi, vyhlášený australský instrumentalista s loňským albem Quixotism, které mnozí zařadili vysoko v bilančních žebříčících alternativní hudby. V rámci série Hudbapraha se akce bude konat v brněnské Praze a den nato v Bratislavském A4 – nultém prostoru.

Ambarchi „se dlouhodobě zabývá překonávaním hranic zvuku i běžných instrumentálních postupů. Jeho kytara je tak spíše než běžný nástroj otevřeným laboratoriem pro zkoumání zvuku,“ uvádí z Prahy a dodávají výčet jmen, s nimiž měl umělec co do činění: John Zorn, Otomo Yosihide, Christian Fennesz, Dave Grohl, Toshimaru Nakamura a další. V rámci brněnské návštěvy proběhne nadto vernisáž, o níž referuje rámeček níže.

NOICIRCLES: Tomáš Sedláček + Maroš Kovaľ - A/V instalace

Autoři zkoumají možnosti percepce zvuku prostřednictvím světelných impulzů. Diváci mají možnost, pomocí headsetů se světelnými senzory, míchat jednotlivé složky kompozice vlastním pohybem v prostoru. Instalace ukrývá osm audio stop.

Bratislavská zastávka se odehraje pod záštitou Multiples. Vystoupí zde navíc Pjoni. Ze Slovenska se pak nese k Ambarchiho hudbě zvěsti o jeho zájmech v psychofyzických, dlouho držených tónech, pulzujících zvukových texturách a pozvolně přicházejících změnách. Slibem je jednoduše hypnotický zážitek.

Oren Ambarchi, Brno - Praha/Fórum pro architekturu a média, 11. 5. 15

Oren Ambarchi + Pjoni, Bratislava - A4, 12. 5. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.