Ostrava Kamera Oko spojuje síly s Genot Centre

Silent Night Silent Night Genot Centre

Dvanáctý ročník Mezinárodního kameramanského festivalu Ostrava Kamera Oko (OKO) reaguje na nezvyklou globální situaci a odehraje se v upravené podobě. Návštěvníky čekají dva podzimní víkendy plné audiovizuálních projektů i soutěžních snímků, začne se ve dnech 25.–27. září. Druhý víkend OKO plánují pořadatelé na začátek listopadu.

„Rádi bychom divákům v průběhu těchto víkendů nabídli prostřednictvím našeho programu dvě rozdílné vize budoucnosti, která může nastat. Dystopickou a pozitivní. Je možné je vnímat jako dvě protichůdné možnosti, stejně jako dvě po sobě jdoucí fáze, přičemž ještě není zcela jisté, kdy a za jakých podmínek se ta druhá, přinášející pozitivní rozuzlení, odehraje,” uvádí Gabriela Knýblová, ředitelka festivalu.

Aktualizace 18. 9. 2020: Součástí prvního festivalového víkendu měla být také audiovizuální noc ve spolupráci s pražským promotérským kolektivem a labelem Genot Centre. Ta byla však bohužel v souvislosti s mimořádným opatřením vlády ohledně omezení hromadných akcí s účinností k 18. září zrušena.

Kompletní filmový program přibližují stránky festivalu, popřípadě níže odkazovaná facebooková událost.

Ostrava Kamera Oko, Ostrava – různá místa, 25.–27. 9., 6.– 8. 11. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.