Silent Night Silent Night Genot Centre

Ostrava Kamera Oko spojuje síly s Genot Centre

12. ročník Mezinárodního kameramanského festivalu Ostrava Kamera Oko (OKO) reaguje na nezvyklou globální situaci a odehraje v upravené podobě. Dva podzimní víkendy plné audiovizuálních projektů i soutěžních snímků, a to ve dnech 25.–27. září 2020. Druhý víkend OKO plánují pořadatelé na začátek listopadu.

„Rádi bychom divákům v průběhu těchto víkendů nabídli prostřednictvím našeho programu dvě rozdílné vize budoucnosti, která může nastat. Dystopickou a pozitivní. Je možné je vnímat jako dvě protichůdné možnosti, stejně jako dvě po sobě jdoucí fáze, přičemž ještě není zcela jisté, kdy a za jakých podmínek se ta druhá, přinášející pozitivní rozuzlení, odehraje,” uvádí Gabriela Knýblová, ředitelka festivalu.

OKO se tento rok v rámci prvního víkendu spojí s pražským promotérským kolektivem a labelem Genot Centre. V pátek 25. září v Galerii PLATO zahajovací audiovizuální noc plnou elektronické hudby, temné vizuality a dalších smyslových požitků. Událost je tvořena na míru prostoru i danému tématu a potrvá až do ranních hodin. Kromě členů Genot Centre vystoupí také hudebník Lišaj. V samém závěru účastníci zasednou ke společné snídani, na jejíž přípravě se bude podílet také Lucie Králíková, zakladatelka výtvarně-ekologické platformy Efemér. Vstup na páteční program bude exkluzivně umožněn pouze 70 návštěvníkům.

„Prostřednictvím kurátorské selekce Ondřeje Lasáka z Genot Centre nabídneme návštěvníkům dystopickou noc plnou potemnělé vizuality a experimentální elektronické hudby. Mezi jmény úzce spolupracujícími s vydavatelstvím se v průběhu večera objeví také taiwanská hudebnice Sabiwa, aktuálně působící v Berlíně či belgický experimentátor Koenraad Ecker,” dodávají pořadatelé festivalu k hudebnímu programu. Kompletní filmový program přibližují stránky festivalu, popřípadě níže odkazovaná obecná událost festivalu či konkrétní hudební událost pod taktovkou Genot Centre. 

Ostrava Kamera Oko, Ostrava – různá místa, 25.–27. 9., 6.– 8. 11. 20
Genot Centre + OKO 12: Dystopic, Ostrava – Plato a Etáž, 25.–27. 9. 20

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.