Philip Glass provede v Ostravě své stěžejní dílo Music in Twelve Parts

Philip Glass Philip Glass

Některé věci se dají zažít jen jednou. Jeden z nejvýraznějších představitelů amerického minimalismu, skladatel Philip Glass, přijede 16. srpna do Ostravy provést své vrcholné dílo Music in Twelve Parts, pocházející z let 1871-74. Koncert bude trvat pět hodin se dvěma dvacetiminutovými a jednou hodinovou přestávkou a účast skladatele je pro něj naprosto klíčová, protože rozhoduje nejen o tempu, ale i o nástupech orchestru a přechodech jednotlivých opakujících se skupin taktů. Skladba Music in Twelve Parts nikdy nebyla provedena nikým jiným než Philipem Glassem a jeho ansámblem, pro který ho složil. Soubor vznikl v roce 1968.

Mezi účinkující sedmičlenného The Philip Glass Ensemble patří skladatel, saxofonista a flétnista Jon Gibson nebo sopranistka Lisa Bielawa. Hudebním ředitelem je producent Michael Riesman.

Philip Glass nazývá Music In Twelve Parts „modulární skladbou“: „Má dvanáct částí, které se mohou hrát jak samostatně, tak v jediném dlouhém sledu, nebo části jakkoli kombinovat.

Skladatel vystoupí v České republice vůbec poprvé a jeho koncert je součástí Ostravských dnů 2013: Institutu a Festivalu nové hudby (probíhajících ve dnech 12.-31. 8.), kterých se Philip Glass zúčastní také jako lektor. Koncert začne v 18:00 hodin.

Vstupenky za 1300 Kč (studenti 450 Kč) lze koupit v síti Ticketportal.

Philip Glass a The Philip Glass Ensemble, Ostrava - Multifunkční aula GONG, Dolní oblast Vítkovic, 16. 8. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.