Platforma Konektor v Praze poodhalí zákulisí festivalu Unsound

Konektor Konektor

Konektor je nově vzniklá vzdělávací platforma pro místní nezávislou hudební scénu, pravidelná setkání se mají konat v Praze a mají za cíl vytvořit příležitost pro diskusi, workshopy, výměnu zkušeností a networking. Administrativa a financování, propagace i nové technologie. Poprvé se tak stane v prostorách Petrohradská kolektiv (areál bývalé čokoládovny) v pražských Vršovicích 29. dubna, diskusní část Konektoru doplní večerní koncert. 

První Konektor přivítá organizátory krakovského festivalu Unsound, jeden z nejprogresivnějších evropských festivalů představujících současnou nezávislou, experimentální a klubovou hudbu. „Za patnáct let své existence si Unsound získal hudební komunitu nejen eklektickým výběrem té nejsoučasnější tvorby, ale také kurátorským přístupem, který iniciuje výjimečné kolaborace mezi umělci a dává prostor netradičním koncertním formám a audiovizuálním projektům,” uvádí pořadatelé nové platformy, která účastníkům nabídne unikátní příležitost one-to-one schůzek, během nichž budou moci s hosty  onzultovat své projekty. 

V rámci Konektoru promluví umělecký ředitel Unsoundu Mat Schulz a výkonná ředitelka a kurátorka Gosia Płysa, spolu představí dramaturgickou a komunikační strategii, odhalí organizační zákulisí a to, jak financují aktivity festivalu. Jako další host se představí Jan Fryč, někdejší šéfredaktor Indie-music.cz a specialista propagace na sociálních sítí. 

Ačkoliv je vzdělávací program, který začíná o jedenácté ranní, určen především pro promotéry, zástupce hudebních vydavatelství a klubů, dveře jsou otevřené širé veřejnosti. Vstupné lze pořídit jak na celý den, tak jen na koncert, který začne o sedmé večerní. Celodenní událost završí vystoupení Izanasze, ten představí v premiéře album Fāl-gūsh na pomezí dronu, ambientu a noisu.

Konektor #1, Praha – Petrohradská kolektiv, 29. 4. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.