Please the Trees doprovodí festival Jeden Svět v Olomouci

Please the Trees doprovodí festival Jeden Svět v Olomouci

Mezinárodní festival filmů s tematikou lidských práv Jeden svět se po promítání v Praze odehraje v dalších 32 městech po celé České republice. V Olomouci se uskuteční kromě projekcí a debat také výstavy, koncerty a další doprovodné akce. Z filmového programu krom jiných uvedou v hanácké metropoli například dokument o afghánské rapperce Sonita, který byl oceněn na festivalu Sundance. Celkem diváci budou moci zhlédnout šestnáct domácích i zahraničních snímků.

Hudbymilovné čekají dva koncerty, po slavnostním zahájení festivalu v kině Metropol vystoupí v Jazz Tibet Clubu havířovská That Shy Band s repertoárem mísícím prvky jazzu, swingu a popu. Poslední březnový den na stejném místě budou zářit Please The Trees, stále čerství držitelé letošní ceny Apollo za jejich poslední album Carp.  

Tématem letošního ročníku Jednoho světa je Hledání domova. „Probíhající události nás nutí zamyslet se, co pro nás znamená domov; o jakou jeho část jsme ochotni se podělit a jakou si naopak hodláme uhájit sami pro sebe. Takzvaná migrační krize nám ukázala hodně především o nás samotných. Tímto směrem se letos vydáme i na Jednom světě a prozkoumáme domov z mnoha úhlů pohledu. Během sledování stovek filmů a přípravy kampaně jsme si například uvědomili, že domov nelze zobrazit. Je to komplex řady hodnot, a ne jen oblíbené bačkory,“ přibližuje dramaturgii ředitelka festivalu Hana Kulhánková.

Podrobný program pro jednotlivá města najdete na webu festivalu. V Olomouci budou projekce probíhat v kině Metropol a v Muzeu umění. Bližší informace o vstupenkách najdete na FB události akce.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.