Pátou cenu Apollo získali Please The Trees

Pátou cenu Apollo získali Please The Trees

Když jim na americké šňůře odpadly dva koncerty, zavřeli se na dvacet čtyři hodin do studia v Detroitu a spontánně tam nahráli osm skladeb. Tehdy si vůbec nebyli jistí, jestli natočili desku, či to byla jen příjemná celokapelní improvizace. Desku natočili. A to setsakramentsky dobrou. Příběh tohoto neplánovaného šamanského dítka se uzavřel včera večer. Carp získalo vítězství v pátém ročníku hudebních cen Apollo.

Zatímco Vinyla se svezla na vlně elektroniky, desítka porotců ceny Apollo se nechala uhranout syrovými kytarami Please The Trees. Kapela kolem Václava Havelky získala sošku od Maxima Velčovského a Jana Jaroše, těšit se může taktéž na šedesátitisícovou prémii od OSA. Ve finále porazila dalších šest nominovaných, mezi nimiž byli Boy Wonder & The Teen Sensations (toho času Lazer Viking), Kittchen, Klara., David Koller, Květy a Tata Bojs.

V předchozích čtyřech ročnících se postupně radovali Bonus, Boris Carloff, Bratři Orffové a Adrian T. Bell.

„Album Carp je ale pro nás vnitřně zatím dosavadní vrchol našeho hudebního hledání, z jejího přijetí a tohoto ocenění máme radost. (...) Částku, kterou jsme spolu s oceněním obdrželi, věnujeme na realizaci dalšího dílu benefičních Koncertů pro šumavskou divočinu, kterými se spolu s dalšími přáteli snažíme už třetím rokem aspoň trošku přispět k osvětě v podpoře co nejpečlivější ochrany divoké přírody v NP Šumava. V zemi, kde její vrcholní političtí představitelé svými výroky a rozhodnutími nabádají lidi, aby své děti vlastně učili, že ochrana přírody je zločin, je to potřeba!“ vyjádřili se k ceně Please The Trees na svém Facebooku.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.