Please the Trees vydají nové album v září

Projekty Václava Havelky jsou poslední dobou na výsluní, když zrovna nejsou zavřené v jeskyni. Před nedávnem Havelka vydal debutové album svého experimentálního alter ega Vac da Hawk, elektroniky lačné těšil především koncertě s Were Mute a s Martinem Tvrdým alias Bonusem bezustání vzdává hold legendám českého undergroundu jako Tvrdý/Havelka. Ani na domovské Please the Trees nezanevřel a staromilcům s nimi zahrál před Robertem Plantem v Brně. Uf.

Na Please the Trees, kteří poslední album vydali před třemi lety, dojde také. Po dřívějších zprávách zpoza oceánu nyní pražská skupina k albu zveřejnila detaily: jméno Carp, vydání 21. září, pořadím čtvrté, natočeno během čtyřiadvaceti hodin v Detroitu, USA, vydá Starcastic.

Spolu s vydáním nového alba přitom skupina, kterou lze bez problému považovat za nonkonformní, připravuje speciální turné, během něhož odehraje dva koncerty denně po dobu osmi dní.

Štace:

Na přelomu září a října letošního roku jsme se rozhodli s novým albem vyrazit na neobvyklé koncertní turné. Svoje vystoupení, se kterým pojedeme od města k městu, od obce k obci, ode vsi ke vsi, totiž odehrajeme vždy na korbě valníku tour-trucku,“ uvádí skupina k plánovanému turné. „Hlavním cílem, motivací projektu je konfrontace a vymezení se jak zavedeným principům, tak vnímání hudby a působení jako kapela coby instituce. Chceme se vzepřít obecně vžitým postupům v tom, jak správně má fungovat kapela, její management a servis nahrávací společnosti v souvislosti s propagací nového alba. Jak revolucionářsky řečeno, že? Ale prakticky nám nejde o nic jiného, než o naplnění potřeby tvořit bez ambic někomu se líbit (...)“

Ve čtení pokračujte zde.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.