Please the Trees – Carp Please the Trees – Carp

Please the Trees vydají nové album v září

Projekty Václava Havelky jsou poslední dobou na výsluní, když zrovna nejsou zavřené v jeskyni. Před nedávnem Havelka vydal debutové album svého experimentálního alter ega Vac da Hawk, elektroniky lačné těšil především koncertě s Were Mute a s Martinem Tvrdým alias Bonusem bezustání vzdává hold legendám českého undergroundu jako Tvrdý/Havelka. Ani na domovské Please the Trees nezanevřel a staromilcům s nimi zahrál před Robertem Plantem v Brně. Uf.

Na Please the Trees, kteří poslední album vydali před třemi lety, dojde také. Po dřívějších zprávách zpoza oceánu nyní pražská skupina k albu zveřejnila detaily: jméno Carp, vydání 21. září, pořadím čtvrté, natočeno během čtyřiadvaceti hodin v Detroitu, USA, vydá Starcastic.

Spolu s vydáním nového alba přitom skupina, kterou lze bez problému považovat za nonkonformní, připravuje speciální turné, během něhož odehraje dva koncerty denně po dobu osmi dní.

Štace:

Na přelomu září a října letošního roku jsme se rozhodli s novým albem vyrazit na neobvyklé koncertní turné. Svoje vystoupení, se kterým pojedeme od města k městu, od obce k obci, ode vsi ke vsi, totiž odehrajeme vždy na korbě valníku tour-trucku,“ uvádí skupina k plánovanému turné. „Hlavním cílem, motivací projektu je konfrontace a vymezení se jak zavedeným principům, tak vnímání hudby a působení jako kapela coby instituce. Chceme se vzepřít obecně vžitým postupům v tom, jak správně má fungovat kapela, její management a servis nahrávací společnosti v souvislosti s propagací nového alba. Jak revolucionářsky řečeno, že? Ale prakticky nám nejde o nic jiného, než o naplnění potřeby tvořit bez ambic někomu se líbit (...)“

Ve čtení pokračujte zde.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.