Podzimní návrat do klubů s Heartnoize

Slikback Slikback

Začal říjen a s ním se naplno rozjíždí podzimní sezóna klubových koncertů. Po loňské koronavirové pauze všichni doufáme v příznivější zdravotní situaci a kolektiv Heartnoize s přípravami rozhodně nezahálí – ostatně již dnes 4. října vystoupí pod jejich záštitou v Betlémské kapli na Žižkově Jozef van Wissem, holandský loutnista známý mimo jiné spoluprací na filmové hudbě s režisérem Jimem Jarmuschem (za soundtrack ke snímku Přežijí jen milenci dostal hlavní cenu festivalu v Cannes). Doprovodí jej dronový projekt Michala Vaľka Line Gate, jenž loni vydal u slovenského mappa pohlcující dvouskladbové album Apex, které pojednává „o vnímání krásy kolem nás, o posvátnosti a meditaci o stavu bezčasí a zdánlivé nečinnosti”.

V osvědčené kolaboraci promotérů pod názvem Jednota se v sobotu 23. října představí v pražském komunitním prostoru Punctum – Krásovka japonská umělkyně Ichiko Aoba, produkující éterickou folkovou hudbu známou například z posledního dílu herní série The Legend of Zelda. Její loňská sólová deska Windswept Adan „vypráví příběh o kmenech žijících na dvou fiktivních japonských ostrovech a o mladé dívce vyslané zachránit rod.”. Společně s Ichiko vystoupí v Punctu Omar El Sadek alias QOW, o jehož debutu u Genot Center jsme psali začátkem roku.

Zástupy reprezentatntů současné alternativní hudby do Prahy tradičně přivede festival Žižkovská noc – těšit se lze například na nedávno debutující energickou Ursulu Sereghy (Gin&Platonic), modulární kouzelnici Jano Doe či hudební extrémy vzývající duo Duma (Nyege Nyege Tapes), pro jejichž žánry popírající eponymní nahrávku se zdá být slovo „brutální” eufemismem.
Když je řeč o Nyege Nyege, nelze pak nezmínit čerstvou zprávu o druhém díle série Šelest (16. října), v rámci kterého zavítá do pražského Ankali producent a jedna z ústředních hvězd onoho labelu – Slikback. Keňský umělec letos posílá do světa jeden famózní release za druhým, naposledy třeba kolaborativní MELT (w/ KMRU, Ziúr, Objekt…) či otci věnovaný A WORLD I HOPE TO DIE IN a jeho pražská premiéra tak nemohla přijít v lepší čas. Spolu s ním zahraje Oliver Torr či Martyyna v b2b setu s Ida Elastic.
Závěrem ještě připomeňme chystané sakrální vystoupení Anny von Hausswolff v kostele U Salvátora (22. října), o kterém jsme referovali již dříve. Je očividné, že letošní podzimní návrat do klubů má ty nejvyšší ambice. Doufejme, že se je podaří naplnit bezezbytku.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.