Polské synťáky Cosovel poprvé v Česku. Rozhýbou prkna brněnského Kabinetu

Cosovel Cosovel

Čerstvý vítr od severu, který putuje se svou šňůrou k loňskému debutu zpátky domů, se zastaví poprvé i u nás. Vystoupení polské zpěvačky, jejíž pseudonym čerpá z legendy slovinského básníka Srečko Kosovela, se odehraje v Kabinetu Múz v Brně. Cosovel. Zítra.

Třebaže má na kontě zatím jen debut, těch písní je už nespočet. „Cosovel experimentuje se synťáky, ale zároveň se nebojí ani hry na cello a housle, což její tvorbě propůjčuje nálepku avantgardní pop,“ honosí se Kabinet Múz. „Při živých vystoupeních ji doprovází trojice umělců – Aleks Polak (basa, ukulele), Wiktoria Jakubowska (bicí) a Dariusz Skarżyński (Vjing).“ Loni v tomto složení objeli mnoho evropských festivalů a v letos na léto si plánují třeba Great Escape v Brightonu. 

Doprovod těmto křehkým polským synťákům, mezi nimiž kromě převažující angličtiny občas vyskočí i polština, bude dělat Martin Kyšperský, tedy lídr Květů, se svým sólovým projektem.

Cosovel + Martin E. Kyšperský, Brno – Kabinet Múz, 11. 2. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.