Pozdravy z Orlové: Cairnem a jeho dvacetiminutovka, Pacino a jejich split s Rutka Laskier

Pacino Pacino Václav Mach

Začátek dubna jsme asi byli duchem mimo. Jak jinak si totiž vysvětlit, že jsme opomenuli informovat o dvou zajímavých hudebních kusech, které se výrazně pojí s zapadlým slezským koutem v Orlové? 

Cairnem je zajímavý zvukový výletník, kterého jsme si všimli už při jeho debutovém EP. Nyní se vrací s novým snovým výletem do krajiny, kde se zpomaluje čas a přelévá ambient, drone, glitch, field recordings a lo-fi zvuk. Anicca je sice jen jedna jediná skladba, ale dvacetiminutová stopáž to bohatě vynahradí.

Pacino zřejmě moc sáhodlouze představovat netřeba. Klubová stálice vydala splitko s emo-hardcorovými Rutka Laskier u Stoned to Death Records. A dvě nové skladby – Město Schody – nabízejí náhled na jejich postupnou hudební evoluci. Zatímco Schody ještě oplývají tradičním garážovým virválem, u Města platí rovnice méně bordelu v hudbě, více bordelu v textech. Zvukově poklidnější, ale přesto stále dosti znepokojivý a temný výlet do indierockových devadesátek Pacino sluší.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.