Premiéra: Ba:zel a jejich evoluce

Ba:zel, Lunchmeat Festival 2017 Ba:zel, Lunchmeat Festival 2017 Libor Galia

Debutová deska svatojánskou nocí opředeného electro popu dua ba:zel se datuje už do roku 2016. Tlustou čáru za ní však dvojice neudělala. Právě naopak. Skladby z ní nechává uzrávat a proměňovat časem. Tak, že se mnohdy dosti výrazně změní oproti své původní verzi. My vám tuto auto-evoluci a sebe-remixování ba:zel nabízíme na AlterEcho v premiéře.

Dvě skladby. This Mandatory. Poslechněte si je. Nyní přepněte o rok a půl dále. This Again! Still Mandatory. Stejné skladby, a přitom jiné. Ubylo rusalkovské klavírní něhy a přibylo duchařské elektroniky a zborcených beatů a samplů. Nová tvář. Temnější a uhrančivější. Mnohem více svádějící k tanci. Jsou to stále ti stejní ba:zel, ale zvuk se posouvá a možná naznačuje, kde se zastaví na nové nahrávce.

„Po roce hraní naživo jsme tyto dvě skladby začali organicky předělávat, až jsme se nakonec rozhodli je znovu nahrát a vydat na začátek nového roku. Přišlo nám to odpovídající, protože když všichni mluví o nových začátcích na nový rok, tak je taky fajn ohlédnout se za sebe s novým pohledem,“ říkají ba:zel, kteří se toho času nacházejí za velkou louží v Kanadě.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.