Premiéra: Froples – Downstairs

Premiéra: Froples – Downstairs

Je už indie rock mrtvý? Začínající olomoucká čtveřice Froples se snaží přesvědčit o opaku a nostalgicky dává vzpomenout na počátky milénia, kdy kluby i kritici leželi mladým britským indie kytarovkám u nohou. Froples vysílají svůj debutový singl Downstairs rovnou s videoklipem a AlterEcho vám jej nabízí v premiéře.

Léta, kdy NME tahalo z klobouku každý týden nové kytarové objevy ze všech koutů Británie, jsou již dávno pryč. Odkaz a inspiraci za sebou nicméně zanechala značnou. Slyšet je to i v tvorbě kapely kolem Ondřeje Duchoně, který se nějaký čas pohyboval v Brightonu, aby se nakonec vrátil zpátky do Česka a natočil nahrávku, která je Anglií protkána od začátku do konce a která už stihla v Anglii i zaznít. Singl byl nahrán v Kopřivnici, produkoval jej Tomáš Neuwerth a nabízí na první poslech zapamatovatelnou skákavou kytarovou melodii s výrazným refrénem a charakteristickým a osobitým Duchoňovým ležérním zpěvem. Britský sen po česku. 

Seznámit se s Froples naživo můžete v nejbližší době v Prostějově, kde zahrají na Prostějovkém majálesu (6. 5.) a poté v prostějovském klubu Echo (21. 5.). V jednání jsou pak také podzimní koncerty v Británii.

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.