Premiéra: Lowmoe – Downtemple

Premiéra: Lowmoe – Downtemple Václav Mach

Vyjeté večírky, zvrácené nápady, kyselé šťávy, zastavené hodiny a židle na střeše. Dávná letní párty ve Vrbně po PradědemLemon tripem to začalo a pak už se jen skládaly jednotlivé střípky, nápady, vzpomínky, identity, byť jen v útržcích hovorů, hlasů, zvuků a dojmů. Opavská dvojice Lowmoe, která se nyní usadila v Brně, vydává své debutové album Downtemple. Je pojmenované podle chrámu, „kde se setkávají lidi, aby se ponořili do mikrokosmické atmosféry a společně prožili reverbální, lucidní a halucinogenní oslavu elektronické hudby.“ Štěpán Kopečný (známe i z dua Sekvoye, jejichž aktuální nahrávku jsme také nedávno poslouchali) a Nela Bártová posouvají svůj hudebně-vizuální jazyk od downtempových beatů a ambientního polosnu k bezprostřednějšímu a energičtějšímu vyjádření.

Lowmoe se tu pohybují mezi kolážemi poskládanými z elektronických zvuků, hlasových i atmosférických terénních nahrávek ke skladbám s klubovým potenciálem, kde si pohrávají s nepravidelnou rytmikou, dekonstruují synkopy i houpavé hip hopové beaty. Jejich tvorba byla audiovizuální už od počátku, kdy došlo k reinkarnaci původního Štěpánova projektu Creaticity. V průběhu následujících dvou měsíců tak dvojice zveřejní videoklipy ke všem osmi skladbám na albu. „Ty často vznikaly souběžně s hudební stránkou a vzájemně na sebe působily a přetvářely se,“ říká k obrazové části desky Štěpán. „Kombinují prvky barevné i temné, abstraktní motivy s inscenovanými mikronarativy.“ Na dvou klipech se podílel (i náš) fotograf Marcel Skýba, Karolína Klimecká a Natálie Berská. Lowmoe uvidíme živě s novým repertoárem nejdříve 11. ledna ve zlínském Sklepě 33.

Lowmoe, Zlín – Sklep 33, 11. 1. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.