Premiéra: Lowmoe – Control

Lowmoe Lowmoe Zuzana Taláčková

Audiovizuální dvojice Lowmoe platí za jedno z nejtalentovanějších elektronických uskupení u nás. Svou silnou polohu našli s loňským EP v (mikro)kosmické elektronice, v níž se temnější a pulsující reverby synťáků prolínají se zasněnými pasážemi downtempa a ambientu. V tomto tanci pro introverty pokračují i na svém nejnovějším singlu Control, který je zároveň první skladbou, již Štěpán Kopečný a Nela Bártová nahráli dohromady (Nela se totiž ke Štěpánovi přidala až v průběhu známé evoluce z Creaticity na Lowmoe).

Control přichází rovnou s vizuálním hávem. Rozostřený tanec halucinogenního víru světel a stínů podtrhuje atmosféru sugestivní elektroniky, která pracuje též se šumem polského rádia, a skrývá tak i nečekaný nádech glitche a field recordings. „O sebekontrole (a jejím nedostatku), o fascinaci, touze a sebedestruktivních sklonech,“ vyjmenovávají Lowmoe emoce, které vznik singlu Control ovlivnily.

Lowmoe zároveň chystají taky koncerty. Plánují krátké tour s hudebně spřízněnými Space Love a diář už se jim plní také pro letní festivalovou sezónu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.