Fajfr Štýl #4: tepající beaty, chladná elektronika a nová hudební přátelství

Fajfr Štýl #4: tepající beaty, chladná elektronika a nová hudební přátelství vizuál: Kateřina Hlahůlková

Čtvrtý Fajfr Štýl ve Vrbně pod Pradědem bude poprvé od roku 2019 otevírat letní prázdniny. Zatímco poslední dva korona-ročníky proběhly až v září, ten letošní se uskuteční první červnový víkend. Každým rokem se skupina organizátorů snaží čím dále více plnit nejdivočejší sny svoje a svých návštěvníků, loni třeba přibyl prostor ve vnitrobloku a bazén.

A jak to bude letos? Zatím nevíme, ale už je jasné, co se ve starých vrbenských sklárnách chystá z hudebního programu. Line-up potěší milovníky experimentální i klubové elektroniky, vystoupí opět Jan Tomáš, jedna z ústředních postav kapely Tomáš Palucha, tentokrát však se svým vedlejším projektem Sítě, který založil s Janem Kašparem (Obelisk of Light). Dále rozezní parket audiovizuální duo Lowmoe, návštěva napříč jinými festivalovými vesmíry Ban Jarnet jako host z Rosničky a také Frau Zwei, soubor na pomezí noisového, tepajícího elektra a syrového punkového projevu. Nakonec se nezapomnělo ani na poctivé kytarovky, jež zastoupí energičtí Shallov ze Slovenska a zcela čerstvá sestava Bren, vyvěrající z kreativního zřídla brněnského Kabinetu Múz, tvořená členy kapel Tryo a Science Killer.  

Aktualizace 9. 5.: K již zveřejněné soupisce se přidává ještě hlukový punk kořeněný hutnou dávkou power violence z dílny dua REK a pražské uskupení Orient. „Niternost bludných duší, chladná elektronika a kult ruchu. Atmosféra plíživé mlhy nad jezerem profiluje skupinu do funebráků, kteří přijeli šířit radost z neměkkých přístupů ke zvuku,“– tak představuje jedno z posledních oznámených jmen za dramaturgii Mikuláš Hamerla.

Fajfr Štýl #4, Vrbno pod Pradědem, 4. 6. 22

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.