Premiéra: Sonja Vectomov – Lamprophrenia

Premiéra: Sonja Vectomov – Lamprophrenia

Zajímavější úkaz v rámci experimentálního, chytrého popu už letos na české scéně pravděpodobně nenajdeme. Sonju Vectomov, všeumělkyni s česko-finskou krví, jsme podrobně představili již v rámci rubriky Echolokátor. Po singlu Two in One Sonja dnes vydává svou debutovou desku Lamprophrenia a AlterEcho vám ji celou nabízí v premiéře.

Lamprophrenia je „vymyšlený latinský neologismus pro jasné myšlení, který kombinuje slova lampro (jasný) s phrenia (mysl),“ předesílá Sonja Vectomov a s otevřenou, jasnou myslí je potřeba přistupovat i k desce samotné. Je totiž zcela nevyzpytatelná, plná nečekaných zvratů, pramenících ze vzájemného dialogu zkušeností ze Středofinské konzervatoře, zážitků z aktivního působení na britské techno scéně a bezbřehé touze po hledání novotvarů. 

„Pulzující synťákové rytmy, přiškrcené beaty a široké basové linky s intenzivními příběhy a hravou instrumentací, včetně houslí, violy, harmoniky, mandolíny a různých vintage syntezátorů a dalších nasbíraných zvuků,“ vyjmenovává Sonja, co všechno se v křivolakých melodiích plných postmoderních konceptů, postupů a spojení objevuje. Pro ty, kteří nacházejí oblibu nikoliv v přímočarosti, nýbrž ve spletitých fúzích, u nichž člověk netuší, co na něj čeká za nejbližším rohem, je Lamprophrenia ideálním labyrintem, v němž budou při každém dalším poslechu nacházet stále nová a nová zákoutí. Zábavný mišmaš, který drží až nečekaně pevně u sebe.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.