Přípravy Letní filmové školy vrcholí, němý film nadabují folkaři

Bonus + Václav Havelka, Letní filmová škola, 26. 7. - 3. 8. 2013 Bonus + Václav Havelka, Letní filmová škola, 26. 7. - 3. 8. 2013

V Uherském Hradišti už zanedlouho vypuknou velké oslavy. Tamní škola filmu vstoupí do svého čtyřicátého jubilejního ročníku 25. července. Víc jak týden dlouhá událost představí kromě filmu, přednášek, divadla a koncertů také řadu hostů. Původně na tento rok plánovaná hvězda Michela Gondryho vyjde o rok později, světoznámý filmař a tvůrce hudebních videoklipů se letos omluvil a přislíbil účast na příštím ročníku. Mezi poslední příchozí se mimo jiné zařadili Todd Solondz anebo Peter Greenaway.

Čtyřicátý ročník má dnes také známý podrobný program, a tak mohou návštěvníci začít plánovat. Spolu s tím byl zveřejněn i seznam hudebníků, kteří doprovodí sekci němých filmů. „Doba počátků kinematografie zrodila ženy vamp, femme fatales či s postupujícími proměnami ve 20. letech i tzv. flappers, dámy samostatné, emancipované a popírající panující dobové společenské normy,“ uvádí festival na svých stránkách k tematickému výběru. Pro tuto příležitost se dramaturgům školy podařilo zlákat jména, která si většinou zahrají i na hlavním hradišťském náměstí. Doprovodné koncerty přitom budou nově zcela zdarma. Němý film, odehrávající se v chládku kinosálu, doprovodí s folkem koketující Zrní, DVA, Bratři Orffové anebo Ille. Tedy stálice alternativních cen, Orffové mají Apollo i Anděla, Ille kralovala loňským žebříčkům. Experimentální nádech lze tušit u Kittchena ale i Tomáše Paluchy. Bojovat proti divám se vydá Nylon Jail a jistou dávku kontroverze můžeme čekat též od Piča z Hoven. Všehovšudy přehlídka slibných jmen si každý den vybere jeden klenot stříbrného plátna, a tím nabídne hostům jedinečnou zkušenost.

Letní filmová škola, Uherské Hradiště – různá místa, 25. 7. – 2. 8. 14

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.