První důvody, proč vyrazit na slovinský MENT

První důvody, proč vyrazit na slovinský MENT MENT 2019

Slovinský showcasový festival MENT zveřejnil prvních šest vystupujících a vypadá to, že ročník 2020 bude dost náročný z hlediska rozhodování, na jakou kapelu vyrazit. Ještě že je těžiště klubové scény v Lublani soustředěno do areálu squatu „Metelkova mesto“ posetého kluby nad i pod zemí a přesun mezi koncerty se tak často redukuje jen na pár minut. 

I s několika málo jmény už festival poodkrývá množství žánrů, vynikají čtyři elektronické projekty – brutální hardcore-electro přímo ze Slovinska It’s Everyone Else, temní a přesto příjemně odpočinkoví Lalalar z Turecka a Molchat Doma, tak trochu běloruští Depeche Mode. Ze Slovenska přijede Katarzia, která po úspěšné spolupráci s producentem Pjonim tentokrát spojí síly s Isama Zing. Společně přetavují její jemné písničkářství do energického trapu a ze zpěvačky se stává femme fatale nespoutaných tanečních večírků.

 Dojde ale i na klasičtější produkci, z Kyjeva dorazí sedmičlenná skupina hereček a muzikantek Dakh Daughters rozkročených mezi kabaretem a lidovou hudbou. Zatím posledním oznámeným jménem je pak znervózňující britský post-punk Black Country, New Road. A to je úplný začátek, ve vzduchu je příjemné vzrušení z toho, co ještě přijde v příštích měsících. Všechny informace nabízí stránky akce.

MENT 2020, Lublaň (SI) – různá místa, 5.–7. 2. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.