První várka OFF Festivalu je strhující, přijedou Run the Jewels a Sun O)))

OFF Festival letos začal zhurta a jeho příznivcům, mezi něž se řadíme už dlouhá léta, se lépe nesnilo. Na překvapení neutuchající katovický festival nedaleko našich severovýchodních hranic s Polskem oznámil Run The Jewels a Sun O))).

Jednu z nejhlučnějších kapel loni doprovodil americký bard Scott Walker a loni by lepší bipolární symbiózu jeden těžko pohledal. Sun O))), skupina pojmenovaná dle zesilovačů a věčně skrytá v temnotách svých kápí, se představí poté, co legendu drone metalu zastupoval na tomto zálivu perlorodek jeden z jejich členů. Dva roky zpátky totiž na OFFu Stephen O’Malley vystoupoval spolu se svým vedlejším projektem a navíc jednu scénu na jeden den kurátoroval.

OFF 2014slovy i obrazem.

Americkým serverem Pitchfork oceňovaný festival svou někdejší poctu naplňuje náležitě především druhým jménem. Run the Jewels, objev předloňského roku, totiž nedávné bilanční žebříčky naplno vyplnil svým druhým albem Run the Jewels 2. Svérázný staromilský hip hop, v němž se střetává černošské cool s bělošskou hitmakerovskou taktovkou, bude jistým hřebem patnáctitisícového festivalu.

Ani tím OFF nekončí, první řadu doplňuje jmény The Julie Ruin (punk rock), Girl Band (noise rock) a Jacek Sienkiewicz (polské elektro).

Uposlechnout mailové nabádání ke koupi lístku se vyplatí, ale i po oznámení těchto jmen jsou ceny příznivé – za festival v současnosti návštěvník všech tří dnů zaplatí 200 zlotých.

OFF Festival, Katovice (PL) - Dolina Trzech Stawów, 7. – 9. 8. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.