Psychedelie, rituální rytmy a tanečky na lodi. Altenburg 1964 znovu ožívá

Psychedelie, rituální rytmy a tanečky na lodi. Altenburg 1964 znovu ožívá

Druhá sezona kulturní lodi Altenburg 1964 začíná v pražských Holešovicích již 3. května. Rituální rytmy odkazující k australským kořenům a hudba na pomezí techna, trance a post-punku v podání psychedelické sestavy Die Orangen rozezní podpalubí v rámci zahajovací akce Opening Altenburg. K tanečkům i poslechu bude hrát také německý DJ a producent Piska Power, který zkoumá špinavá zákoutí prototechna. „Pokroucené horečnaté beaty kombinuje s divokými zvuky podsvětí nebo nasamplovanými terénními nahrávkami,“ uvádějí pořadatelé. 

Vedle zahraničních umělců připlují i z tuzemských vod brněnští 1flfsoap s improvizovaným tanečním setem tvořeným živými bicími, kytarou a syntezátorem. Dalším hostem bude ještě Spomenik, producent spojený s Post-hudbou a labelem Bad Names. Čekejme dystopické obrazy a rozsáhlé hudební pustiny prostoupené těkavými beaty.

Během večera s živou hudbou zahrají také DJs Raphael Kosmos & Exhausted Modern, Eva Porating, NCOL a trojice Levi & Losko & motch z Kosmospielu, přičemž poslední zmínění jsou zároveň zakladatelskou skupinou projektu Altenburg 1964.

Přestože na slavnostním otevření uslyšíme hlavně elektroniku, Altenburg nabídne širší žánrový záběr od současného elektra přes garážovky až po hardcore. Zanedlouho, 7. května se lodí bude linout acid techno, vzápětí se chystá také akce zasvěcená hardcoru v čele s post-rockovými Rutka Laskier, která se koná 9. května. A budou i kytary, rap a psytrance.

Opening Altenburg: Die Orangen + Piska Power + 1flfsoap + Spomenik, Praha – Altenburg 1964, 3. 5. 19 

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.