Radikální hudba ve středočeské galerii

Radikální hudba ve středočeské galerii

Kutná Hora se nezdá. Kromě již zavedeného Creepy Teepee tu letos vzniká nová festivalová platforma pro hlukovou, okrajovou a experimentální hudbu, mnohdy označovanou jako zvukové umění. A není to jen zvuk, ale často audiovizuální performance, prostor GASKu, tedy Galerie Středočeského kraje se tak zdá být příznačný.

Dramaturgii jednodenního programu, který se uskuteční pod názvem A Day of Sound v pátek 6. září, sestavuje pro tento ročník hudební publicista Pavel Klusák. Vše začne performancí Petra Nikla a dále budou k vidění a slyšení i vynálezce domácích elektronických rituálů Petr Válek nebo vídeňské umělkyně Agnes Hvizdalek a Billy Roisz, jež si pohrávají se synchronizací hlasu a živého videa.

„Přál jsem si, aby se na prvním A Day Of Sound sešli improvizátoři, kteří tu léta vedou experimentální scénu vpřed. Rámcem je inspirace dílem Olgy Karlíkové, jejím zakreslováním zpěvu ptáků; manévrů v zahradách, koncertu, který nezůstává na místě, přesouvá se zahradami a ptá se na rozdíl mezi sólem a ansámblem, ptákem a hejnem, se účastní Lucie Štěpánková, George Cremaschi, Pasi Mäkela, Ivan Palacký, Peter Graham, Petr Vrba a Pavel Zlámal,“ představuje náplň festivalu Pavel Klusák.

Večerní čas bude patřit britským hostům, mezi nimiž se objeví zvukový umělec Scanner se svým audiovizuálním programem Mass Observation. Jeho jméno vešlo ve známost skrze schopnost odchytit cizí telefonní hovory a živě je mixovat do hudby. Akci završí bristolský mistr ambientního noisu Roly Porter a DJs z žižkovského rádia Punctum.

A Day of Sound, Kutná Hora – GASK, 6. 9. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.