Symbióza písničkářů s experimentálním uměním. A Day Of Sound počtvrté

A Day of Sound 2021 A Day of Sound 2021 foto: Libor Galia

Již čtvrtý ročník kutnohorského festivalu A Day of Sound se uskuteční v prostorách jezuitské koleje Galerie Středočeského kraje GASK. Jeho dramaturgickým cílem je spojení myšlenek současných galerijních umělců s těmi, kteří se vyjadřují zvukem. Hudební program nabídne dvě sekce – jedna bude patřit autorským písničkářům, druhá hudebním experimentátorům.

Podívejte se na galerii z festivalu A Day Of Sound 2021.
Kurátorem akce, která proběhne v sobotu 10. září, je už tradičně hudební publicista Pavel Klusák. „A Day of Sound letos přináší publiku silné vypravěče písňových příběhů a zároveň vypravěče abstraktní, operující mimo slova a jejich významy,“ upřesňuje koncept toho, co bude v GASKu letos ke slyšení.

V části zaměřené na zvukové umění uvede A Day Of Sound v české premiéře duo Beispiel, v němž se spojují dvě osobnosti z berlínské elektronické scény – Frank Bretschneider a Jan Jelinek. Ideou jejich improvizačního vystoupení je vytvářet „návrhy toho, co by mohlo existovat.”

Korejská umělkyně Jena Jang pro GASK připravuje audiovizuální vystoupení, dalším bodem programu je Boyse (Petr Vrba a Martin Nábělek), tedy duo patřící k futuristickým, imaginativním a znepokojivým projektům. „V jejich tvorbě se volným stylem potkává noise, free jazz a náklonnost k japonským dystopickým soundtrackům,“ dodávají organizátoři.

Jednodenní festival zahájí v 16:00 autorské čtení Petra Borkovce s hudebním doprovodem Járy Tarnovského (Gurun Gurun). Večerní zahrady GASKu pak budou patřit také zmíněným písničkářům jako je Vladimír Merta, Jakub Noha a skupina Kvietah kolem mladé skladatelky a textařky Magdaleny Fendrychové.

V rámci jednotné vstupenky bude možné navštívit také probíhající galerijní výstavy a řadu komentovaných prohlídek.

A Day Of Sound, Kutná Hora – GASK, 10. 9. 22vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.