Selective Mute je staronová skupina Marie Kieslowski, vypouští první klip

Pop plný energie a burácivých kytar, anglicky halasící Marie Kieslowski. To je něco, co její mateřská skupina Kieslowski zrovna nenabízí. Ovšem počátky datuje tahle její odvrácená strana s názvem Selective Mute na dříve…

Zní to neuvěřitelně, ale kapelu Selective Mute jsme s Marcelem a kytaristou Přemkem Kočárkem založili ještě o rok dříve, než vznikli Kieslowski,“ uvedla zpěvačka, která se spojila s muzikanty ze svého rodného Mostu, pro iDnes.cz. „Řekli jsme si, že nejprve zkusíme natočit EP, rozjedeme živé koncerty, dáme o sobě vědět a první album začneme točit příští rok.

Avizované EP má název, jimž definuje Marie Kieslowski zároveň hudební styl této skupiny. Sick pop avizuje trojice jednoduchým, přesto nápaditým klipem. O tzv. lyric video se Selective Mute postaral Štěpán FOK Vodrážka, jehož tvorbu jsme ocenili v loňských bilancích.

Když jsme se o tom [klipu] se Štěpánem bavili, přišla Marie a číšník se jí s vážným výrazem zeptal: Tak pane, co si dáte? Marie přisadila další podobné situace z jejího života a tak byl základní nápad genderových stereotypů a přijetí sebe sama na stole. Zbytek už šel jako po másle,“ prozradil k pozadí vzniku klipu Bohdan Bláhovec, jinak partner Marie Kieslowski.

Selective Mute (křest Sick Pop), Praha - Grid, 24. 6. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.