Setkávání s novou hudbou v Brně proběhne i letos. Koncerty streamuje JAMU

Setkávání s novou hudbou v Brně proběhne i letos. Koncerty streamuje JAMU

Mezinárodní hudební festival současné akustické i elektronické hudby a multimediálních projektů, který se tradičně koná během podzimu na půdě Hudební fakulty JAMU, nakonec bude online. Od 18. listopadu do 15. prosince se uskuteční už 23. ročník Setkávání nové hudby Plus ve streamech prostřednictvím festivalového youtube kanálu.

Letošní přehlídku soudobé hudby zahájí dva koncerty 18. 11., nejdříve v 19:00 vystoupí olomoucký ansámbl Lichtzwang, jehož zájmem je propagovat zejména českou současnou tvorbu a podnítit vznik nových skladeb pro neobvyklé nástrojové kombinace. Poté se ve streamu objeví trio Helix, které tvoří Tereza Horáková, Ondřej Štochl a klavírista Egli Prifti. Následovat bude trojice hudebních umělkyň, v úterý 24. 11. večer uvedou berlínské improvizátorky Andrea Neumann a Anette Krebs a posledním vystoupením toho dne pak bude autorská tvorba performerky Dariny Žurkové.

První prosincový koncert (2. 12.) dá prostor polskému multimediálnímu umělci Marku Chołoniewskimu a dalšímu triu, tentokrát z budapešťské Lisztovy akademie. Výběr z českého i světového repertoáru představí
8. prosince britský pianista Jonathan Powell. Festival uzavřou 14. prosince vystoupení vokálního perfomera Vojtěcha Šembery a souboru Brno Contemporary Orchestra, na úplný závěr (15. 12.) spolu zahrají cellista Štěpán Filípek a klavíristka Sára Medková. Kompletní program najdete na webu festivalu a streamy jednotlivých koncertů můžete sledovat zde.

Setkávání nové hudby Plus, Brno – JAMU – online, 18. 11. – 15. 12. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.