Podzim v Brně začíná soudobou vážnou hudbou

Vinny Golia Vinny Golia

Začátkem října ohlásil program 17. ročník Setkávání nové hudby Plus, organizovaný pod záštitou Hudební fakulty brněnské JAMU. Mezinárodní hudební festival představuje v prostorách školy významné zahraniční a domácí interprety či soubory věnující se soudobé vážné hudbě, hudební performanci, multimédiím apod. Své místo zde mají i nové začínající projekty.

Zahajovací koncert proběhne již tento čtvrtek 23. října a vystoupí na něm islandská flétnistka Áshildur Haraldsdóttir. Příznivci soudobé klasiky a multimédií se nemusí obávat, že by program následně kolidoval s Expozicí nové hudby, která začíná 29. října. Festival Setkávání nové hudby Plus se totiž odmlčí až do 4. listopadu. Po druhém koncertě, na kterém vystoupí finský violoncellista, vokalista a improvizátor Juho Laitinen, pak poběží program každý týden, a to až do 8. prosince.

Objeví se české formace a projekty MoEns, Ensemble Damian s Vítem Zouharem, domácí tým Ensemble Marijan s vizuálem Tomáše Hrůzy, VENI Academy z JAMU, ISHA trio a fagotový kvartet Per4fagotti. Ze zahraničních hostů se dále objeví multiinstrumentalista Vinny Golia, performerka Andrea Neumann a mexická zpěvačka Carmina Escobar. Součástí programu je i mezinárodní konference Musica Nova s přednáškami a workshopy.

Podrobnější program naleznete na stránkách festivalu.

Setkávání nové hudby Plus, Brno – HF JAMU, Divadlo na Orlí, 23. 10. – 8. 12. 14

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.