V Brně probíhá týden nabitý setkáváním s novou hudbou

Hans-Karsten Raecke Hans-Karsten Raecke

Až do úterý 1. prosince bude možné navštívit téměř každý den jeden až dva koncerty soudobé vážné hudby v Brně. Osmnáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Setkávání Nové Hudby Plus nabídne tvorbu domácích i zahraničních skladatelů a hráčské dovednosti interpretů či souborů zaměřených především na hudbu 20. a 21. století.

První polovina týdne patří osobnostem z California Institute of the Arts, zpěvačce Carmině Escobar, formativní postavě experimentální hudby Davidu Rosenboomovi, sopranistce a zvukové umělkyni Micaele Tobin a Jacquelině Bobak s interdisciplinárním projektem Dada Divas.

V neděli 9. listopadu na festival zavítá vícestranný umělec a perkusionista německého původu Jeff Beer, který odstartuje mezinárodní konferenci Musica Nova XI s tématem multimedialita. O dva dny později odehrají své party trumpetista Franz Hautzinger z Rakouska a výrobce vlastních hudebních nástrojů Hans-Karsten Raecke, taktéž z Německa.

Z hudebních těles se představí pražský MoEns, domácí tým Ensemble Marijan, Feux follets, rovněž z JAMU, a Brno Contemporary Orchestra pod taktovkou Fabiána Panisella, který oddiriguje i své skladby.

Součástí programu je také realizace zvukové instalace Víta Zouhara. Celý festival zakončí 11. prosince dámská jízda v podání ISHA tria a varhanice Kateřiny Chrobokové s projektem KATT. Vstupné na koncerty konající se v prostorách HF JAMU je dobrovolné, lístky na dění v Divadle na Orlí lze zakoupit na místě.

Setkávání Nové Hudby Plus, Brno – HF JAMU, Divadlo na Orlí, 21. 10. – 11. 12. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.