Slnko Records a Longital slaví patnáct let

Slnko Records Slnko Records Martina Mlčúchová

Slovenské vydavatelství, které se zaměřuje na alternativní hudbu, letos slaví patnáct let. Stejné číslo je vetkáno do historie i v případě Longital, ti si tehdy nicméně ještě říkali Dlhé Diely. Nejde o náhodu, hlavou Slnko Records je právě Šina, zpěvačka a textařka, baskytaristka Longital, vlastním jménem Jana Lokšenincová.

Za dobu své existence vydavatelství vydalo víc jak třicet alb. Záběr je přitom široký: od alternativců Korben Dallas, kteří se rádi spolčují se Zrní, přes folkový objev Katarzia, která chystá další album, až k hvězdám typu Jana Kirschner či legendárnímu hiphopu Modrých Hôr… a hranice Slovenska se boří Zapaskou. 

Oslava patnácti let už tak trochu proběhla na konci roku, když se v bratislavském NuSpirit Clubu odehrál večer „Všetci sme jedna kapela”. Byli jsme tehdy u toho s foťákem v rukou. Jako poděkování fanouškům Slnko Records na svých stránkách zatím nabízí „jen” akci k dvěma albům třetí zdarma (akce trvá do 18. 2.).

Esenci Slnko Records se pokusil zachytit taktéž Tomáš Prištiak, jeho krátký dokument z nedávného festivalu je možné zhlédnout níže. Co se týče Longital, kteří teď vytahují na světlo jednu archivní za druhou, ke kocni března projedou Slovensko a 30. 3. zahrají v brněnském Sono centru s Lenkou Dusilovou. U této příležitosti dojde výjimečně i na společné (!) písně.

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.