Snový soumrak slibuje turné Deaths, Mayen a Still Parade, zasáhne Česko i Slovensko

Deaths, Kabinet Múz Deaths, Kabinet Múz Libor Galia

Ojedinělá příležitost nechat se zasáhnout vlnou, která jen tak české a slovenské luhy a háje neomývá. Jsou to tři roky, co se tehdy pražské synth-popové duo Girls on Drugs rozdělilo na dva sólové projekty. „Igor Bruso se přestěhoval do Berlína a pod jménem Deaths kolem sebe postupně postavil mezinárodní živou kapelu, která od té doby nabírá na věhlasu – důkazem budiž loňské EP Under the Old Sun,” uvádí ke skupině pořadatelé pražské zastávky, která přijde na řadu jako první. V merku zahraniční blogosféry se Deaths vyhřívají zpravidla jako jedna ze slibných skupin, na jejíž debut se těšíme už pár let. V ohledu k jejich EP Under the Old Sun se zatím rozplýváme také a u Mayen tomu je nejinak.  „Lukáš Vydra začal původně taky sám, dnes je Mayen čtyřčlennou kapelou, která dodává Lukášovým zasněným písním šíři a uzurpuje si pořád větší pozornost na koncertech,” dodávají k projektu Mayen.

Deaths a Mayen navíc doprovodí Still Parade, projekt producenta Niklase Kramera, někdejšího člena Deep Sea Diver. Podobně zasněně jako Deaths předává folkovým nádechem a elektronickými základy písně, které hrají na sladkobolnou notu letní nostalgie. Snový, hebký, blyštivý zvuk spájí sálající syntetizátory a omamné bubnování v půvabné popové melodie, vypráví The Guardian, který před nedávnem zvolil Still Parade skupinou týdne.  

Jarní romantika, jak má být, hlásí Praha. 

Mayen, Deaths a Still Parade na turné:
18/04 Praha, Meetfactory
19/04 Plzeň, Papírna
20/04 Brno, Kabinet MÚZ
21/04 Bratislava, Fuga
22/04 Prešov, Christiania
23/04 Trenčín, Lúč

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.