Strangers in the City posílají jako pozdrav z Varšavy dvě nové skladby

Strangers in the City, Brno, 12. 12. 14 Strangers in the City, Brno, 12. 12. 14 Libor Galia

Dvojice Strangers in the City konečně dostála svému názvu a na nějakou dobu na sebe vzala roli cizinců ve městě. Jejich novým domovem a taky inspiračním zdrojem se stala Varšava. A je to umělecky úrodná půda, protože po dvouletém mlčení Jakub s Lenkou dávají všanc nové věci.

Místo klasické desky jsme tentokrát zvolili postupné vydávání songů. Důvodem je, že od doby naší poslední nahrávky South jsem si rozpracoval tak deset různých desek, ale z nějakého důvodu jsem nebyl schopný nic dodělat. Teď se těch songů chci zbavovat rychleji,“ říká Jakub.

Prvními vlaštovkami jsou dvě skladby – Blank a Rifle. „Blank je písnička, kterou jsem si tu a tam hrál už poslední dva roky, zatímco Rifle byla složená a nahraná zhruba za půl hodiny. Takhle bychom to chtěli kombinovat i do budoucna, čerstvý nápad plus něco přeživšího z minulosti, co nás pořád baví,“ zamýšlí se Jakub a dodává, že další songy by kapela ráda vydala ještě tenhle měsíc. Z takto nasbíraných skladeb by nakonec mělo vyjít i album, zřejmě na jaře.

Členové Strangers mají ale na práci ještě něco jiného. Dvoučlenná kapela se zase vrací do bezpečí čistě studiové, pokojíčkové formy, místo toho se na pódiích začne objevovat čtyřčlenná kapela Billow, kromě Lenky za mikrofonem a Jakuba s kytarou doplněná ještě Ondrou (bicí) a Vojtou (syntezátory/kytary).

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.