Jéčko vydal kompilaci The Czech Tape, vyšla na kazetě

J J

Jakub Jirásek alias J, jehož psedonym jinak častěji uslyšíte jako „Jéčko”, vydal před nedávnem kompilaci toho nejlepšího z českého alternativního folku. Hned z kraje přiznává, že nejde o nikterak objektivní záležitost. „Na kazetě se nachází 18 českejch kapel, který bych rád timhle způsobem podpořil,” uvedl hudebník na svém Facebooku. Důvodem ke vzniku této kompilace byla Jiráskova cesta do Spojených států, kde jej čeká celkem osm koncertů. Ten první, v New York City, už má za sebou. Z kompilace vypichuje například Čáry života, potěšit však mohou také Strangers in the City anebo ±0.

Čtěte reportáž z letošního Cassette Store Day: Romantika analogové pásky

„Vždycky když hraju někde v zahraničí nebo se bavím s lidmi ze zahraničí, často přijde řeč na to, co se u nás vlastně hraje na české scéně. Přišlo mi to jako dobrý prostředek, jak shromáždit věci, co já sám bych rád doporučil,“ uvedl J pro Radio Wave. „Z Česka jedu sám. Hlavním cílem je setkat se tam se svými kamarády z kapely Hey!Rabbit, která ještě donedávna sídlila v Praze, ale jsou to Američani, kteří se teď vrátili do Chicaga. Stejně jako jsme tady jeli poslední turné, i tam mě Paul bude doprovázet na trumpetu a Mary na klávesy a na xylofon.“

Kompilaci The Czech Tape si lze poslechnout níže.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.