Šumavské Twin Peaks. Festival Vivat Vila počtvrté otevře vilu v Prachaticích

Vivat Vila Vivat Vila foto: Libor Galia

Spolek Živá vila letos se letos dal dohromady s budějovickým skate oddílem a promotérskou skupinou Světadíl, pro čtvrtý ročník Vivat Vily zároveň pořadatelé poprvé zvolili téma Zpátky ke kořenům. „Chceme skrze něj tematizovat česko-německý živel týkající se nejen funkcionalistické vily, ale také samotných Prachatic. Téma bychom chtěli reflektovat především v rámci doprovodného programu, který se opět rozroste do celého města,” říká za pořadatele Barbora Koritenská. Multižánrový festival proběhne 14.–15. července 2023 počtvrté slibuje nevšední využití prostoru vily, atmosféru plnou diskokoulí a hořících ohňů.

Tančili jsme, křičeli jsme: Jak v roce 2022 festivaly Moody Moon Noize a Vivat Vila spojily síly.
Festival představí nová i ověřená jména alternativní scény. „Se svou novou deskou Under the Black Moss přijedou táborští Kalle. Dále přivítáme např. kapely Berlin Manson, Frau Zwei, Hothouse, Jadran, Pulsar, Všetuly Sfinx nebo Dÿsko.  Věnovat se chceme ale i divadlu, literárním čtením a architektonickým diskuzím. Už teď máme přislíbenou výstavu uzpůsobenou funkcionalistickému prostoru vily od grafika Juraje Horvátha nebo hudební přednášku Pavla Turka z Respektu. Bude toho ale mnohem více. Výše zmíněné je teprve jen taková první ochutnávka,” říká dramaturg Libor Staněk II. Další program postupně přibude.

Jako tradičně, také letos je festival pojat jako benefice na záchranu cenné budovy. „Cílem našeho spolku je nejen navýšení povědomí o nejvýznamnější prvorepublikové budově v Prachaticích, snažíme se rovněž o její zachování a staráme se o celoroční údržbu. V následujícím roce je proto pro nás prioritou vyspravení střechy a případně citlivá rekonstrukce dveřních výplní v objektu,” uzavírá Koritenská.

Vivat Vila, Prachatice – různá místa, 14.–15. 7. 23

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.