Tara Fuki pokřtí album Winna v Brně a Praze

Tara Fuki, foto Petr Hegyi/Indies Scope Records Tara Fukifoto: Petr Hegyi/Indies Scope Records

O novém albu Tara Fuki se snadno říká, že je tiché a sametové jak noc a mocné a dravé jak jarní tok zároveň. Duo zpívajících violoncellistek tvoří Dorota Barová a Andrea Konstankiewicz-Nazir a Winna je jejich pátým počinem. Říjnové album pokřtí teprve za pár dnů, 20. a 21. ledna.

K albu dvojice muzikantek říká, že materiál měl být intimní a bez hostů. „Cítily jsme, že materiál a nápady jsou silné. Samozřejmě, že to není úplně čistý záznam písní, jak je hrajeme na koncertech. Využily jsme možnosti nahrávacího studia a do některých skladeb jsme si dohrály a dozpívaly další melodie,“ uvádí Tara Fuki, které v Brně (kde se seznámili při studiích) doprovodí Beata Bocek a o den později v Praze pak mj. Aneta Langerová.

Winna, která přichází po čtyřech letech, sklízí vřelé ohlasy i mimo domovskou půdu. Kolekce devíti skladeb se má nést ve „velice intimní a naléhavé atmosféře podzimu a deště“ a v současnosti boduje třeba v Top 20 evropské hitparády WMCE.

Tara Fuki + Beata Bocek, Brno - Sál Břetislava Bakaly, 20. 1. 15

Tara Fuki + Aneta Langerová + Oskar Török a Jakub Vojnar, Praha - Divadlo Archa, 21. 1. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.