Tata Bojs oživí Futuretro, slibují vinyl a sedm speciálních koncertů

Tata Bojs Tata Bojs Salim Issa

V létě je čas na sladkou nostalgii a trochu oddechové zábavy, k čemuž se hodí osvěžení v podobě Tata Bojs. U těch se již stalo tradicí, že na své narozeniny skupina okolo Milana Caise a Mardoši „naděluje”. Pražáci znovuvydají své přelomové třetí album Futuretro na vinylu a doma jej zahrají rovnou na třech místech.

„Vinyl vlastně vychází u příležitosti patnáctého výročí, s drobným dvouletým skluzem. Ovšem u desky s takovým názvem jsou různé časové posuny v pořádku. To není obyčejné nestíhání, ale součást konceptu!,“ komentuje Mardoša návrat alba, které v sobě nezapře drum'n'bass ani Bedřicha Smetanu. Album bude u té přiležitosti oprášeno i koncertně, přičemž během série sedmi by mělo dojít na Futuretro v plné šíři, „a to pokud možno co nejvěrněji, dodává Mardoša. „Tudíž volba kapely Hm... coby speciálního hosta celého turné není náhodná. Kromě Marka Doubravy, který s námi odehraje komplet Futuretro, se její členové Filip Nebřenský a Viktor Ekrt objeví jako další hosté a zahrají své party pro flétnu a housle, které nám tenkrát, na přelomu tisíciletí, nahráli ve studiu.“ Tata Bojs a Futuretro, to je Jablonec n. Nisou (16. 11.), Ostrava (18. 11.), Plzeň (25. 11.), Brno (26. 11.) a na závěr Praha, kde kapela zahraje hned třikrát, v relativně menších prostorech, v Paláci Akropolis (29. 11.), v Roxy (6. 12.) a v Divadle Archa (14. 12.).

Kdo by měl na Tata Bojs chuť již dříve, bude mít příležitost třeba již na závěr filmovky, v Uherském Hradišti přitom kapela zahraje širému publiku zdarma.
A mimochodem, ty diody na fotografii jsou tytéž, co před patnácti lety.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.