The Black Heart Procession vzpomínají na debut, zahrají v Praze a Brně

The Black Heart Procession The Black Heart Procession

Je tomu letos dvacet let, co založili Pall Jenkins a Tobias Nathaniel, členové Three Mile Pilot, skupinu The Black Heart Procession. První den dalšího roku vydali své první album. „O dvacet let později jsou jejich syrové, beznadějně melancholické balady naléhavější než kdy jindy,” uvádí z Prahy, kam se pánové vrací po pěti letech. Pět let je také období, které slaví Kabinet Múz od svého znovuvzkřísení. Kromě debutu se tak budou s kultovními The Black Heart Procession slavit i „narozeniny”, totiž jak uvádí pořadatelé, tahle skupina znamená pro mnohé mnohem víc než „jen” hudbu.

Návrat se přitom slaví nedostatkovým zbožím, album pojmenované 1 bylo znovuvydáno na vinylu. Byť se na poslední, před lety vydané album Six snesl prach, příslibem je to, že „jednička” bude zahrána od začátku do konce – samozřejmě s přídavky v podobě nostalgických „greatest hits”. Vemte si kapesníčky, mají téct slzy smíchu i zármutku, vzkazuje za kapelu Pall Jenkins. Ta se z Česka přesune ještě na Slovensko.

The Black Heart Procession + Sam Coomes, Praha – Dobeška, 24. 3. 17
The Black Heart Procession + Juvie + Šimanský, Brno – Kabinet Múz, 25. 3. 17
The Black Heart Procession, Bratislava – Fuga, 27. 3. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.