Lambda, Šimanský, Superego Kid a Cyclamen z Francie, Brno zažije smršť

Jakub Šimanský, Brno Jakub Šimanský, Brno Libor Galia

Naked Gay Kid nejsou žádní troškaři, a tak na zítřejší taškařici v brněnském Bajkazylu pozvali rovnou tři esa české kytarové scény a jeden francouzský trumf navrch. 

Ve viaduktu, jemuž hrozí hromadné zavírání, se tak uskuteční akce, na kterou by se jen tak zapomenout nemuselo. Lambda má přitom mít v rukávech novou tvorbu, kterou pořadatelé netrpělivě vyhlíží po povedeném albu Space Express. „Bylo boží, a ty, který nepřesvědčilo, rozsekala kapela naživo svým živelným vesmírným jamem (čti džemem),” dodávají. „Nový věci zní ještě o něco zasněnějc, jako by vás nutily odlepit se od země a umožnily aspoň části vás samotnejch vydat se na cesty vesmírem, zatímco vaše druhá část zůstává dole, kde se vlní do rytmu a hází řepou.” 

Pány z daleka, tedy francouzské Cyclamen, pak brněnští promotéři uvádějí následujícími slovy „hodně emocí v tomhle francouzským řvaní a atmosféra, z který mám trochu flashbacky na českou HC scénu pár let zpátky” a uklidňují s Jakubem Šimanským a nabádají nechat se unášet jeho šamanstvím, zavřít oči, a promrzlé kosti i duše pookřeje. Vystoupí navíc s Veronikou Netušilovou/Stříbrnou.

Jako horká karta byli vytaženi Superego Kid, u nichž je tato událost příslibem, že víc jich Brno letos nezažije, protože půlka kapely míří do světa. „Skvělej postrock, skvělý budování atmosféry a písní obecně, do toho trochu šílený rytmický frázování.” Skvělá příležitost vytáhnout zpoza kamen.

Lambda + Jakub Šimanský + Superego Kid + Cyclamen, Brno – Bajkazyl, 8. 3. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.