Trať 2021 proběhne v nádražce v Klatovech

Trať 2019 Trať 2019 Festival Trať

Festival Trať putuje od roku 2018, kdy začínal v Pardubicích, s jednoroční covidovou pauzou po českých nádražích a příležitostně, jako v letošním roce, i nádražkách. Tentokrát proběhne 9.–10. 7. v Klatovech. Tak jako hodně dalších současných festivalů, se snaží propojovat hudbu s divadlem i výtvarným uměním, unikátním je na Trati ale právě prvek nádražní architektury. Proměnlivost festivalové lokace dává akci předpoklad k tomu přinášet program z rozmanitých částí republiky, žánrově se oproti tomu dramaturgie soustředí až na výjimky téměř výhradně na elektroniku. I díky tomu ale možná dokáže širší posluchačské komunitě ilustrovat spektrum elektronické hudby lépe než podobné akce, které se přímo neprezentují jako žánrově vyhraněné.

Hody budou mít milovníci experimentů, z dosavadního a vzhledem k datu už pravděpodobně finálního line-upu září přívlastek experimental asi u třetiny účinkujících. Jedním z nich je Fæ Bestia, R&B, které překvapilo porotce Startéru Radia Wave. Zahraje i král parties a dekonstrukce zvuku Strachkvas nebo destruktivní moduláry Evil Medvěd. Ze známějších jmen pak zazní olomoucký audio vizuální elektronický projekt Lowmoe a pionýrka rural popu Johuš Matuš.

Aktuální program, ale i dosavadní cestu festivalu Trať lze sledovat na jejich webu.

Trať 2021, Klatovy – vlakové nádraží Klatovy III, 9.–10. 7. 21

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.