Třináctého na letišti, festival Letiště u Hranic na Moravě se výzev nebojí

Letiště 2016 Letiště 2016

Třetí ročník festivalu Letiště se navzdory loňské zlovůli počasí uskuteční, tentokrát jednodenní událost se odehraje opět v prostředí drahotušského letiště u Hranic na Moravě.

Po loňském roce, kdy se přes festivalový areál prohnala živelná katastrofa jsme opravdu rádi, že se nám povedlo dát dohromady sice jednodenní, ale přece velmi kvalitní hudební program složený především z mladých vycházejících hvězd české a slovenské scény,” uvedl za pořadatele David Koráb. Nepřízni osudu se pořadatelé postavili čelem, když pro třetí ročník festivalu zvolili den 13. srpna. „Přežít hurikán a u toho se královsky bavit,” to je motto Letiště, které představí na dvou stageích deset kapel a deset DJů.

Na venkovním, pevně zajištěném pódiu, budou udávat směr zástupci české taneční scény, a uvnitř, v úkrytu šapitó, budou hrát alternativní kapely. Těšit se lze na „hip hop od Dounyho a Fudji, nové future beats představí The High Corporation a Carpet Cabinet a housový set ze sady hrnců vytřískájí Noisy Pots.” Tancovat se bude při setech HRTL, držitele žánrového Anděla, anebo po něm následujícím Jimmy Pé. Nalákat k návštěvě může dokument indierockových Ghost of You, kteří na festivalu zahrají také, mapující vznik jejich loňského debutu Glacier and the City.

Na festival Letiště pořídíte lístky za příznivých 200 Kč. Přehled o lineupu a další bližší informace zprostředkovávají webové stránky festivalu. S důrazem na kulturu bez nenávisti otevřeno pro všechny, kdo se nebojí bavit.

Letiště, Hranice na Moravě – letiště, 13. 8. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.