Premiéra: Ghost of You a dokument o jejich Glacier and the City

Ghost of You Ghost of You Václav Mach

Třetina úspěchu alba spočívá v jeho propagaci, říká v novém dokumentu Ghost of You k albu Glacier and the City Ondřej Ježek ze studia Jámor. Brněnská čtveřice svěřila svůj debut do jeho rukou, které zkrotily pop pomocí psychedelie. Ale popořádku, jak to celé proběhlo, to zaznamenává Ledovec ve městě

Stojí za ním Václav Mach, jeden z našich kmenových fotografů a student brněnské JAMU. Pětadvacetiminutový dokument rozdělený do několika kapitol představuje kromě zrodu alba i počátky klipu ke skladbě Hermaphrodite, výhru v soutěži Jednou ranou na Sziget anebo cestu na kultovní Banát. 

Natáčet jsem začal v únoru 2015, kdy ještě nebylo jasné, jak se bude album jmenovat, jaké bude obsahovat skladby, a jestli vůbec vznikne,” uvádí Václav k snímku, který vznikal pod záštitou Pavla Jiráska v rámci oboru Audiovizuální tvorba a divadlo. „Film uzavírá křest alba v Kabinetu Múz v listopadu 2015 a tím skončilo i moje natáčení.” Z desítek hodin materiálu vzešel Ledovec ve městě, který je v online premiéře k zhlédnutí níže. Poprvé byl dokument odvysílán během nedávného návratu skupiny na prkna Kabinetu Múz, odkud máme galerii.

Debutové Glacier and the City vyšlo pod Indies Scope loni v říjnu. Album jsme recenzovali v rámci jednoho z našich Bedekrů

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.