Úderka Auxes se vrací, do Česka s sebou bere Canadian Rifle

Auxes Auxes

Po pár letech do několika českých měst opět zavítají Auxes, původně americká skupina usazená v německém Hamburku. Auxes jsou kapelou neúnavného Davea Laneyho, jedné z vůdčích postav dnes už neprávem pozapomenutých Milemarker, hlásali onehdy ze Silver Rocket, když jim pořádali šňůru a kteří mají i tentokrát ruce v jejich koncertě v Praze. Ten se odehraje již dnes a doprovodí je kromě Canadian Rifle, kteří s nimi projedou celou republiku, také Maserati.

Česko přitom Auxes nemají daleko nazývat druhým domovem, Milemarker i jejich následovníci Challenger spolupracovali s tuzemským labelem Day After, Auxes vydali split s Aran Epochal a další split s The Obstacles jim vyšel na olomouckém labelu Revolution Summer. Od minulé návštěvy se toho přeci jen něco změnilo, Milemaker se letos obnovili a Auxes přivezou své nové album Boys In My Head.

K jejich doprovodu, trojici Canadian Rifle z Chicaga, uvádí Kabinet Múz následující: „Melodický punk jak vyšitý od roku 2007,” a na závěr dodávají, že to bude souboj na ostří nože: „Jen pro srovnání, obě kapely zní podobně jako Hüsker Dü nebo Leatherface.”

Auxes + Maserati + Canadian Rifle, Praha – Dobeška, 17. 11. 15
Auxes + Canadian Rifle, Plzeň – Papírna, 18. 11. 15
Auxes + Canadian Rifle + Rutka Laskier, Brno – Kabinet Múz, 19. 11. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.