V Brně se objevila Praha a s ní S(o)unday mixtapes a Hudbapraha

Za Pražákovým palácem Moravské galerie se v Brně objevil tajemný prostor, jenž motá hlavu nejednomu tamnímu, natož přespolnímu. Praha (aneb Fórum pro architekturu a média) je novým projektem sdružení 4AM, které kdysi sídlilo v Galerii Architektury na Starobrněnské. To, co skrývá podtitul, je v hudbě se startem započatá série S(o)undaymixtapes a Hudbapraha. Zatímco S(o)undaymixtapes nabízí možnost oddechových nedělních posezení, při nichž představují (zatím) převážně místní odborníci a umělci své experimentální sety, druhý projekt naskýtá regulérní koncerty.

Premiéra série Hudbapraha, za níž stojí mj. Prokop Holoubek z Itch My Hahaha, se v brněnské Praze odehraje už za pár dnů, a to prostřednictvím Poisonous Frequencies (Federsel + Petr Vrba), jimž zprostředkuje ojedinělý doprovod rakouský experimentální tvůrce dd Kern. „Program bude dramaturgicky navazovat na činnost sdružení 4AM - to znamená multi-oborové zaměření na architekturu, mediální umění, hudbu, film a vzdělávací aktivity,“ uvádí Holoubek a vzápětí dodává, že v případě hudby se lze těšit na improvizace, noise, musique concrète, field recordings, a neposledně současnou vážnou hudbu. „Úzce spolupracujeme s festivalem Expozice nové hudby (část letošního červnového programu se odehraje v Praze, tamtéž by měl být i festivalový meeting point/centrum), v květnu se v Praze odehraje brněnská část festivalu Multiplace.

Další příležitost, snad ještě jedinečnější, série nabídne 10. dubna. Z Prahy (Basement Bar, 9. 4.) se přesune do Prahy brněnské americký undergroundový raper Antwon. Zatím poslední večer Hudbapraha je naplánován s jazzovými improvizacemi rakousko-německých Transmit.

Poisonous Frequencies + dd Kern + support, Brno - Praha/Fórum pro architekturu a média, 14. 3. 15

Antwon, Brno - Praha (Fórum pro architekturu a média), 10. 4. 15

Transmit (Tony Buck + Magda Mayas + James Welburn + Brendan Doughety), Brno - Praha/Fórum pro architekturu a média, 25. 4. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.