Vašulkovi se vrací do Brna – Dům umění otevírá jejich kuchyni

Vašulkovi se vrací do Brna – Dům umění otevírá jejich kuchyni

V úterý 30. října se otevře experimentální prostor, o kterém se v Brně už dlouho mluví. Vašulka Kitchen se usídlí v Domě umění a bude sloužit vzdělávání, tvorbě a výzkumu v oblasti elektronických médií. „Kuchyňka“ dostala své jméno po dvojici pionýrů video-artu – Steině a Woodym Vašulkových.

Woody, původně Bohuslav Vašulka, je českým rodákem z Brna. Při studiích na pražské FAMU se poznal s Islanďankou Steinou. Společně sdíleli nadšení pro nové médium videa, zkoumali jeho možnosti a hranice a jako jedni z prvních je dostávali do povědomí veřejnosti. Když se odstěhovali v roce 1965 do New Yorku, založili tam trochu divadlo, trochu laboratoř nazvanou Kitchen.

Otvírání její brněnské obdoby se zúčastní samotní Vašulkovi a nebude chybět ani bohatý audiovizuální program. V šest hodin celá akce začne promítáním na fasádu Domu umění, Vasulka´s Wave. Jde o projekt Michaela Bielického a Kamily B. Richter, na který naváže performativní přednáška Bricolage, uvažující nad vztahem člověka a stroje. Závěr dne pak bude v režii brněnského uskupení Bastl Instruments.

Nakonec, kdo má do Brna daleko, ať nezoufá, přinejmenším, je-li z Humpolce. Z místní Zóny pro umění 8smička totiž v půl páté vyjede do Brna autobus a jak se začne připozdívat, všechny zájemce zase pohodlně odveze domů.

Pro více informací o programu Vašulka Kitchen sledujte jejich web. A vše potřebné k výletu i současné výstavě, která zahrnuje také díla Vašulkových, pak najdete na stránkách 8smičky.

Expozice nové hudby 2018: Vašulka Kitchen, Brno – Dům umění, 30. 10. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.