Vesmírem se Space Love vydávají na dalším albu Dron, účast je za dobrovolný příspěvek

Space Love Space Love

Romantika přesahující hranice atmosféry a lidského chápání, to jsou už dlouhodobě Space Love, kteří právě vydali album Dron. Audiovizuální snílci zvou na svou pouť prostřednictvím Bandcampu za dobrovolný příspěvek. Blýskání třetího druhu uvádí klip k pilotní skladbě aktuálního alba. Černobílá enigmatičnost a extatický biják. 

Ten klip vznikl tak, že jsme spolu koukali na pořad o krotitelích duchů v Čechách a zrovna nám běžel díl o stopování duchů v nějakým černým lese. Venku byla tma a my byli v duchařský náladě, tak jsme vzali strobo, který kdysi sestavil Vojtik z arduina a vyrazili na zahradu,” uvádí Andrea alias AKA 47, která má na starost mimo jiné vizuální doprovod všech klipů a živých vystoupení. Abstraktní tvary, koláže a dekonstrukce jsou ve ztracenu, imaginárno střídá oslepující boj světla s tmou. Esoteričnost halená ve svěžím, leč temnějším hávu.

Sestříhala jsem to trochu filmově a fetišisticky, byl to pro mě novej způsob zpracování.“ Vizuální příběh k aktuálnímu albu se vyvíjí hned vzápětí, jak je u této dvojice zvykem. Ústřední, či nejméně velkou částí této stránky Space Love bude znázorňovat oheň – „topná sezóna v plným proudu a my jsme přímo závislý na ohni v našem krbu,” vysvětluje Andrea, která s Vojtěchem prožívá pozemskou část svého života kdesi v lesích na samotě na severovýchodě Čech.

Za minulý album Horizont událostí jsme schytali kritiku, protože se prý pouštíme do míst, kde to nejsme my, kde není ten náš zvuk z prvních desek,” uvádí k výchozímu bodu své další poutě Andrea. „Ale my jsme oba dva už takový nátury, že rádi porušujeme vlastní hranice a zkoušíme nový a nový věci. Tohle album je opět velkej posun a doufám, že se brzo dostaneme na úroveň, že změna je náš standard, ne že se do něho musíme vejít.

Album Dron o devíti skladbách je k poslechu níže, ke stažení za dobrovolný příspěvek na Bandcampu. Také tentokrát jde o ve všech směrech neotřelou sondu do českého elektronického snažení, juchání, skotačení. Recenzi čtěte v posledním českém Bedekru.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.