Strangers in the City – Sundog

Vždycky mě bavilo se procházet starými deskami a číst v nich příběhy. To už se mi dnes u mých mladších oblíbených příliš nenaskýtá, a tak o Vánocích alespoň doma opět projdu ty tolikrát přečtené. Strangers in the City jsou v tomto ohledu mírnou záplatou, protože tak činí alespoň na svém Facebooku a představují tak jednu skladbu za druhou z jejich letošní debutové nádhery.

Mezi EP a South jsem občas dělal takové krátké, divné instrumentálky, pojmenovával jsem je Sundog #1, Sundog #2, #3... Původně jsem myslel, že jimi propojím songy na desce, ale nakonec z toho sešlo, protože je to sice pěkná představa, ale v reálu to vlastně moc nefunguje,“ uvádí Jakub Zbořil. „Stejně jako při EP, i u South jsem chtěl vytvořit něco, co prostě pěkně plyne, kde pořádně nic netrčí a kde si nejlépe každý najde jiný oblíbený song. A právě Sundog byl největším reprezentantem, kdy se tříminutová epická verze změnila v tuto tichou, docela nenápadnou věc. A k názvu - mám to spojené s dvěma věcma - 1) Moondog a 2) novela Sluneční pes od Stephena Kinga, což byla jedna z prvních knížek, kterou jsem četl. Nic moc, ale v té knížce byl ještě Policajt z knihovny - novela o policajtovi, který znásilňuje lidi, kteří zapomenou vrátit knížky, ta už byla lepší.

A dnes, jste-li z Brna, račte do Kabinetu. Hrají téměř zadarmo.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.