TOP KLIPY 2014: Perfume Genius – Queen

Perfume Genius – Queen Perfume Genius – Queen

Je takové povědomí, že klip je spíš bezduchým doprovodem k hudbě a točí se zejména tak, že se snímají kytaristovy tenisky nebo zpěvaččiny vlající lokny. A dost často se zapomíná na to, že když to někdo umí, klip může být naopak zcela samostatným médiem, který v propojení se skladbou může přidávat významy a zmnožovat interpretace. Porozhlédli jsme se po české scéně a vybrali jsme deset takových krátkých videí, jaká podle nás stojí za pozornost.

A předáváme štafetu dál. Těch režisérů a kapel, jimž se dostalo místa ve výběru toho nejlepšího, jsme se zeptali, který klip umělecky nejvíce učaroval jim.

Pro For You Katrina to bylo video ke skladbě Queen od Perfume Geniuse. Není se čemu divit. Hledej příběh. Je tam někde utopen v laciných zlatých flitrech, znepokojivých orgiích, nečekaných detailech. Nebo není?

Nutno dodat, že For You Katrina netleskají jen klipu, nýbrž celému albu Perfume Geniusovu albu a na svém facebooku přikyvují, že tohle je ten správný způsob, jak by se měl dělat „pop“, a Too Bright považují za nadčasovou nahrávku.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.