For You Katrina ohlašuje album a českou premiéru, představí se na Creepy Teepee

For You Katrina For You Katrina JD

Komunitní a v jistém smyslu kultovní festival Creepy Teepee se letos v Kutné Hoře odehraje již podeváté. Podruhé se pořadatelé z kolektivu A.M.180 usadí na tři dny v areálu někdejší Vitamíny, představovat se bude také tentokrát heterogenní směs tvůrců, kteří nejednou přesáhnou k mimohudebnímu světu.

Jiné světy okupuje také projekt For You Katrina, projekt vycházející ze slovenských luhů hájů, usazený však v Berlíně pod křídly Father Mother. O For You Katrina toho u nás zaznělo požehnaně, teprve nyní se však projekt u nás představí i živě. Příslibem je současně audiovizuální show, během níž snad dojde i na pár novinek. Tajem obestřený projekt totiž míří do Kutné Hory se zprávou, že ještě letos vyjde nové album. „Dears, my new album will be out this year! It's the most beautiful, personal and honest album I have ever made. It's full of LOVE and HOPE,” uvádí For You Katrina, která bude v Kutné Hoře mezi svými. Aniž bychom překládali, lze snad o druhém albu tvrdit, že je možné se těšit na zpověď, z jejichž tradičních temnot cítíme vyvěrat zářivé, lehce nepoddajné pop songy.

Dodejme, že drazí zasvěcení najdou jistou spojitost mezi For You Katrina a výstavou Chalpcova hlava, která v A.M.180. Gallery proběhla na sklonku roku. Dodejme také, že na festivalu se z našinců představí ještě Mancuso, Smuteční slavnost anebo Molly. Těch jmen, hodných pozornosti, je však pochopitelně poměrně víc.

Creepy Teepee 2017, Kutná Hora – Vitamína, 7.–9. 7. 2017 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.