Vinyla se ozývá podruhé, tentokrát vystoupí Mayen, Black Toys a Massola

Massola Massola Libor Galia

Pořadatelé hudební ceny Vinyla nelení. Cena za alternativní hudbu letos vytáhla trojici koncertů, na nichž vystoupí pokaždé žánrově vzdálení tři vystupující. Tentokrát padla volba na skupiny Mayen, Black Toys a Massola. Za podpory MK ČR se v pražském Café V lese odehraje událost již v pátek, opět za symbolických 50 Kč.

Mayen, původně jednočlenný projekt Lukáše Vydry, se už nějakou dobu zpátky rozrostl do regulérní kapely. „Pulzující rytmika zde prostupuje nenuceným tokem písní, které lákají k dreampopové nálepce, ale i chvále propracovaného současného zvuku,” uvádí pořadatelé k prvnímu jménu. My zase říkáme, že letnější česká deska letos nebyla k slyšení.

Druhé jméno, Black Toys, pak nabídne alternativu k hiphopu, jak jej známe třeba od WWW. „Zatímco [Black Toys] stále pečlivě připravuje debutové album, osnuje dvojice zároveň plány na kolektiv Nika, který by zaštiťoval tvorbu spřízněných umělců,” představuje Vinyla.

Poslední vystupující potěší tradičně posluchače s tvrdším kořínkem, Massola, jazzgrindová dvojka z Ostravy, působící také v Sheeva Yoga anebo Prügelknabe. „Neotesaný, živelný, ale přitom elegantní a propracovaný, jejich debut Neanderthal Jazz ukazuje, jak pestrá a zajímavá dokáže česká tvrdá scéna být.”

Bližší informace k dalším dýchánkům lze najít zde.

Ozvěny Vinyly II.: Mayen + Black Toys + Massola, Praha – Café V lese, 6. 11. 15

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.