Vrbenské sklárny znovu ožijí jednodenním Fajfr Štýlem

Vrbenské sklárny znovu ožijí jednodenním Fajfr Štýlem

Ve zkrácené podobě se uskuteční letos malý festiválek Fajfr Štýl v prostoru bývalých skláren ve Vrbně pod Pradědem. Koncerty se vejdou do jediného pozdního dne a noci. V sobotu 12. září tuto stoprocentně DIY akci zahájí místní kapela Mis3 a poté bude následovat promítání němého filmu Cikáni (1921) podle novely Karla Hynka Máchy, které živě doprovodí Alphones. Vzápětí přijde řada na kytary a Kluky od Dolního nádraží a taky písničkáře Rabbit slow. Mezitím se uvolní stage i pro spontánní jamming.

Během přehlídky domácí scény, pramenící hlavně z brněnské industriální špíny a punkového vzepření, vystoupí již dobře známí sinks, syrovou muziku pro outsidery slibují Snackthief, astrální fakin améby zase duo Laokoon. A tím už se do toho proplétá Slezsko a plynule navazuje nekompromisní, živelná čtveřice München Konflikt z Ostravy či noiserocková písničkářka The Pau z Polska. „Paulina Dudek spustí zával olověně těžkých riffů speciálně – mimo stage“, lákají organizátoři.

Těšit se můžeme na tancovačku a improvizovaný set od Killiekrankie nebo elektro citrusy tepající v dunivém rytmu pod rukama Phil Lemon. Post-club neumírá stejně tak jako prošlapané boty unavených, potácejících se v ranních hodinách po odvrácené straně měsíce. Fajfr štýl zakončí pražští Ethno Service. Festival dělaný s láskou můžete podpořit na jeho transparentním účtu a hlavně tím, že dojedete.

Fajfr Štýl Fest #2, Vrbno pod Pradědem – Skate Club, 12. 9. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.